Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Doprava

Autobus a vlak

Použijte jizdnirady.idnes.cz pro nalezení optimálního veřejného spoje. Na hlavní informační ploše na festivalu budou vytištěné základní jízdní řády a počítače připojené na internet pro vyhledání spoje na cestu domů (viz Informační služby). Také tam najdete telefonní čísla na informace dopravců.

Přímým autobusovým spojem do Chotěboře z těchto měst: Čáslav, Č. Budějovice, Havl. Brod, Hlinsko, Hradec Králové, Chrudim, Jánské Lázně, Jičín, Jihlava, Jindř. Hradec, Pardubice, Pelhřimov, Polička, Praha, Telč, Žďár n.S., ...

Autobusovým spojem s přestupem ve Ždírci nad Doubravou z těchto měst: Brno, Jeseník, Hradec Králové, Špindlerův Mlýn, Šumperk, Ústí nad Orlicí, Vrchlabí, Znojmo, Žďár nad Sázavou a dalších.

Vlakem do Chotěboře se dá jet přes Havlíčkův Brod (cca 20 min) nebo z druhé strany přes Pardubice (cca 2 hod přes Chrudim, Hlinsko, Ždírec nad Doubravou).

Auto

Autem dojedete do Chotěboře z Prahy i z Brna asi za hodinu a 3/4, není-li špička. Nemáte-li GPS, zde hledejte optimální trasu, my doporučujeme:

Z Prahy: Doporučujeme cestu po hradecké dálnici, najet na ni u Černého Mostu. Pro cestu z centra nebo z druhého konce Prahy (od letiště) je nejlepší využít Jižní spojku, po ní přes Štěrboholskou radiálu až na nájezd na dálnici na Hradec Králové. Z dálnice odbočte až za lanovým mostem, směr Velký Osek, Kolín. Dojedete do Kolína a přes město pokračujte směr Čáslav. Druhou možností je odbočit ještě před lanovým mostem a jet přes vesnice na nový obchvat kolem Kolína a dál na Čáslav. Kolem Čáslavi a Golčova Jeníkova je obchvat. Za Golčovým Jeníkovem je odbočka na Chotěboř. Vracíte se jakoby do města, pak odbočíte doprava na starou silnici. Po rychlé jízdě :-) pozor na zákruty a místy nekvalitní úzkou okresku mezi Golčovým Jeníkovem a Chotěboří. Je to kratší, rychlejší a lepší cesta než po dálnici D1 přes Ledeč nebo Havl. Brod nebo než starou kolínskou silnicí kolem Českého Brodu.

Z Brna: Po dálnici až k odbočce na Jihlavu a Havl. Brod (až druhá na Jihlavu!). Z Havl. Brodu do Chotěboře (17 km) se dá jet přes Rozsochatec nebo přes Českou Bělou.

Z Hradce Králové přes Pardubice, Chrudim, Slatiňany a Ždírec nad Doubravou.

Z Českých Budějovic přes Jindřich. Hradec, Pelhřimov, Humpolec a Havl. Brod.

Z Ostravy se dá jet buď přes Brno nebo přes Olomouc, Prostějov, Žďár n. Sáz.

Parkování

Pozor - na náměstí, v ulici u pošty a na hlavní silnici lze bezplatně parkovat jen půl hodiny a je nutné mít v autě papírové hodiny s nastavením času příjezdu.

K parkování doporučujeme parkoviště hotelu Fantazie (zdarma, několik desítek aut). Za auta účastníků nenese pořadatel žádnou zodpovědnost.

Parkování je zakázáno přímo před hotelem a na vyznačených místech na parkovišti.

Výňatek z dopravních předpisů:

- Neparkujte před vraty a výjezdy z garáží.
- Neparkujte blíže než 5 metrů od hranice křižovatky (před i za).
- Neparkujte blíže než 5 metrů před přechodem pro chodce.
- Neparkujte v protisměru.
- Ponechávejte volný jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy.

Paragraf 25, Paragraf 27 Zákona o silničním provozu.

Taxi

Na hlavní informační ploše najdete telefonní čísla na taxi.

Taxi Chotěboř telefon
Hapák 723 731 672
Doležálek 606 931 600